رویه ارسال سفارش در آی مازون – خرید از آمازون

خرید از آمازون

ساخت حساب کاربری در آی مازون

ساخت حساب کاربری در آی مازون کاملا رایگان است و بدین منظور، می‌بایست کاربران عزیز نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه، ایمیل معتبر و … را به صورت صحیح در سایت آی مازون ثبت نمایند. همچنین صحت آدرس و مشخصات دقیق پستی گیرنده (مثل کدپستی) به عهده خریدار است و در صورت بروز هرگونه مشکل ناشی از نقص در آدرس اعلامی، آی مازون هیچ مسئولیتی در قبال استرداد وجه پرداختی، تعویض و مرجوعی آن ندارد.

بعضی از مواقع ممکن است آی مازون نیاز به تأیید هویت کاربر داشته باشد که این موارد در زمان‌ مقتضی با درخواست آی مازون جهت ارائه مدارک انجام خواهد شد. مواردی همچون تصویر کارت ملی نیز جهت تایید هویت برخی از کاربران در سایت مورد نیاز است. آی مازون متعهد می‌شود اطلاعات کاربران را در اختیار هیچ شخص سومی قرار ندهد و مسئول محافظت از آن است.(خرید از آمازون – آمازون ایران)

لغو عضویت و مسدودی حساب کاربری

در صورتی که یک فرد دارای حساب کاربری بخواهد عضویت خود را در آی مازون حذف نماید، می‌بایست درخواست خود را از طریق تیکت به واحد پشتیبانی اطلاع دهد و پس از بررسی وضعیت سفارشات کاربر، حساب کاربری توسط آی مازون مسدود خواهد شد ولی تمامی اطلاعات قبلی کاربر در سایت آی مازون محفوظ خواهد ماند.(خرید از آمازون – آمازون ایران)

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

 • قیمت اعلام شده در سایت آی مازون با شرایط مفروض برای هر محصول در همان زمان قیمت نهایی آن کالا است. چنانچه پس از ثبت سفارش و انجام عملیات پرداخت وجه و تایید سفارش توسط آی مازون، ارزش کالا به هر دلیلی از قبیل افزایش قیمت کالا در سایت مرجع (کمتر از 20 درصد)، افزایش نرخ ارز، عوارض گمرکی و … تغییر یابد، تامین این مبلغ اضافه بر عهدهٔ آی مازون خواهد بود و مسئولیتی برای واریز هزینهٔ اضافی متوجه مشتری نخواهد بود. همچنین پرداخت مابه التفاوت بیش از 20 درصدی در ارزش اولیه ی کالا بر عهده ی خریدار می باشد. آی مازون موظف است در صورت کاهش قیمت کالا در سایت مرجع (به عنوان مثال تخفیف دار شدن کالا) مابقی وجه پرداختی مشتری را مسترد کند.(آمازون ایران)
 • برخی کالاهای خاص مثل باتری (برای لپ تاپ، تلفن همراه و …)، عطر و … برای حمل به ایران دارای هزینه های اضافی هستند که مشتری موظف به پرداخت آن می باشد. تهیه، حمل یا ترخیص برخی از سفارشات نیازمند انجام هماهنگی هایی با مراجع قانونی همچون پلیس فتا یا نماینده ی گمرک جمهوری اسلامی ایران است. لذا پس از ثبت سفارشاتی از این قبیل، در وقت اداری هماهنگی های لازم با مراجع مذکور توسط کارشناسان آی مازون انجام می پذیرد و تایید نهایی سفارش منوط به انجام این هماهنگی ها خواهد بود.(آمازون ایران کجاست – آمازون بدون گمرک)
 • در صورتی که به هر دلیلی اعم از عدم درج وزن توسط سایت آمازون، عدم اعلام آن به سایت آی مازون و … وزن دقیق محصول در سایت آی مازون به درستی به نمایش در نیاید، برای محاسبه قیمت محصول وزن پیش فرض 500 گرم مبنای محاسبه خواهد بود. بدیهی است در خصوص این قبیل سفارشات، پیش از انجام خرید، از واحد پشتیبانی آی مازون با مشتری تماس گرفته می‌شود.
 • سایت آی مازون حق لغو سفارشات به دلایل قوانین داخلی و بین‌المللی، شرایط حمل، اتمام کالا و … را در تمام مراحل برای خود محفوظ می‌دارد. همچنین روال لغو سفارشات بر اساس قوانین برگشت از فروش آی مازون خواهد بود.(خرید از آمازون امارات)
 • پس از ثبت سفارش‌ مشتری در سایت آی مازون، درخواست خرید در اسرع وقت در سایت آمازون ثبت می‌شود. ولی بعضا آمازون درخواست‌های خرید را به دلایل گوناگونی لغو نموده و یا ممکن است موجودی محصول تمام شده باشد. در این صورت آی مازون مسئولیتی در قبال تهیه محصول ندارد و با مشتری جهت استرداد وجه پرداخت شده (مطابق قوانین برگشت از فروش آی مازون) هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود.(خرید از آمازون – آمازون ایران)
 • کلیهٔ مراحل عبور کالاهای عمومی که نیاز به مجوزهای خاص برای ترخیص از گمرک جمهوری اسلامی ایران ندارند، توسط کارشناسان آی مازون صورت می‌پذیرد و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده خریدار نخواهد بود.(آمازون دبی)
 • محاسبهٔ هزینه ارسال کالا از طریق پست هوایی بین‌المللی بر اساس وزن حجمی و وزن جرمی کالا انجام می‌شود و چنانچه اختلاف وزن جرمی و حجمی واقعی محصول (پس از دریافت و توزین کالا در دفتر آمریکای آی مازون) با آنچه در سایت آمازون ذکر شده است، کمتر از 20 درصد باشد، پرداخت مابه‌التفاوت مبلغ بر عهدهٔ آی مازون است.(خرید از سایت امازون)
 • کلیهٔ هزینه‌های ارسال کالا از دفتر آی مازون در ایران به نشانی مشتریان عزیز، کاملا رایگان بوده و نیازی به پرداخت وجه از طرف مشتری نیست و در صورت درخواست وجه از طرف تحویل دهنده، مشتری موظف است بلافاصله با واحد پشتیبانی آی مازون تماس حاصل نماید. همواره پرداخت عوارض گمرکی ترخیص و انجام تشریفات اداری واردات کالا به عهدهٔ آی مازون بوده و نیاز به پرداخت وجه بیشتری از جانب مشتری نخواهد بود.(خرید از آمازون – آمازون ایران)

ضمانت اصالت و سلامت کالا در آی مازون(خرید از آمازون)

آی مازون متعهد می‌گردد تمامی کالاهای خریداری شده ی نو (برای توضیحات بیشتر به قوانین برگشت از فروش رجوع شود.) را بیمه نموده و اصالت و سلامت آن (به غیر از بسته‌بندی) را تضمین کند و این خدمت جزو خدمات رایگان آی مازون به تمامی کاربران عزیز است.

همچنین برای اطلاع از سایر قوانین گارانتی آی مازون می‌توانید به بخش قوانین برگشت از فروش مراجعه نمایید. به علاوه آی مازون تضمین می‌کند که تمامی متعلقات کالای خریداری شده (که در توضیحات محصول در سایت مرجع ذکر شده است) را به مشتری تحویل دهد.

بعضا مشاهده می شود که آمازون لینک محصولات را تغییر می دهد و یا برخی از ویژگی های کالا در صفحه ی آن در سایت آمازون تغییر می کند، بدیهی است مشخصات محصول در هنگام ثبت سفارش مبنای خرید کالا می باشد.(آمازون ایران)

زمان تحویل

الف) زمان تحویل کالاهای پرایم: محصولات پرایم آمازون که در انبارهای این شرکت موجود هستند، طی مدت 4 الی 7 هفته ی کاری در ایران به مشتریان تحویل داده خواهد شد.(خرید از آمازون – آمازون ایران)

ب) زمان تحویل کالاهای غیرپرایم: در صورتی که محل ارسال محصول، کشوری غیر از آمریکا باشد. زمان تحویل متناسب با تاریخ اعلام شده از سمت فروشنده محصول تعیین میگردد و پس از رسیدن به دفتر آمریکای آی مازون، طی مدت 4 الی 7 هفته ی کاری در ایران به مشتریان تحویل داده خواهد شد.(خرید آسان از آمازون)

لغو سفارش

در صورت عدم تایید سفارش توسط آی مازون، انصراف از خرید توسط مشتری به صورت رایگان انجام می شود. همچنین لغو سفارش بعد از تایید آی مازون، امکان پذیر نیست.(خرید از آمازون در ایران)

قوانین برگشت از فروش

آی مازون همواره نهایت تلاش خود را می کند تا با تحویل به موقع کالاهای خریداری شده به صورت سالم به مشتریان، حداکثر رضایت آنان را جلب نماید. اما در هر حال ممکن است در هر یک از مراحل ثبت سفارش یا انتقال کالا تا تحویل به مشتریان عزیز اشتباهی رخ دهد و سلامت کالای خریداری شده را تحت تاثیر قرار گیرد. از این رو آی مازون با وضع قوانینی عادلانه اقدام به حفظ حقوق مشتری نموده است که جهت اطلاع خریدار به شرح ذیل اعلام می گردد:

 • چنانچه پس از دریافت کالا، هرگونه ایراد یا مغایرتی نسبت به محصول سفارش داده شده ملاحظه کردید این موضوع می بایست طی 24 ساعت به صورت تلفنی به واحد خدمات پس از فروش آی مازون اطلاع داده شود
 • امکان استفاده از گارانتی ذکر شده در سایت مرجع به دلیل عدم امکان مرجوعی کالا به کشور مبدا جهت تعویض و یا تعمیر آن در عمل وجود ندارد. از طرفی هزینه های ارسال کالا (رفت و برگشت) و ترخیص آن در کشور مبدا (ورود و خروج)، بسیار بیشتر از ارزش ذاتی کالا خواهد بود. لذا هیچ مبلغی به قیمت کالا بابت گارانتی آن از خریدار اضافه نمی شود.
 • کاربران باید دقت کنند که محصولات دست دوم (Open Box,Used Like New,Used) و بازسازی شده (Renewed,Refurbished) شامل خدمات برگشت از فروش آی مازون نخواهند شد و در صورت هرگونه معیوبی یا دیرکرد در تحویل آن، آی مازون مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. همچنین برای خرید این قبیل کالاها، لازم است مشتری فرم مربوطه را به همراه تصویر کارت ملی خود برای واحد پشتیبانی آی مازون ارسال نماید.
 • جهت عودت کالا، ضروری است بسته بندی اصلی محصول نگهداری شود بنابراین لطفا از دور انداختن آن خودداری نمایید. همچنین اگر ایراد یا مغایرت در کالا، بدون استفاده از آن قابل تشخیص است (مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه)، می بایست کالا در شرایط اولیه خود حفظ شود و از آن استفاده نشود.
 • می بایست از برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته بندی اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن پرهیز شود. در غیر این صورت امکان مرجوعی کالا وجود نخواهد داشت.
 • عکس محصولات در سایت آی مازون، جهت آشنایی کاربر با کالا است و از آنجا که ممکن است در پاره ای از جزییات (مثل رنگ یا طرح بسته بندی محصول) با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد، به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت نمود. ملاک وجود مغایرت در کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت آمازون (لینک ثبت شده توسط مشتری) است.
 • برگشت از فروش در آی مازون، اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست مشتری از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفادهٔ متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود داشته باشد، رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی انجام می شود که کالا از حالت اصلی یا بسته‌بندی اولیه خود خارج نشده باشد.
 • پس از تایید برگشت از فروش توسط آی مازون، وجه مشتری طی 3 روز کاری به حساب بانکی وی (از طریق شماره شبا) واریز خواهد شد. بدیهی است در صورت عدم تطابق حساب بانکی اعلامی با نام مشتری عودت وجه انجام نخواهد شد و تاخیر ایجاد شده به عهده ی مشتری است.
 • برخی از محصولات الکترونیکی که در سایت آمازون به فروش می رسد با ولتاژهای خاصی (مانند 110 یا 130 ولت) کار می کنند و اگر آن ها را به برق شهری ایران (با ولتاژ 220 ولت) متصل نمایید موجب سوختن آن ها می شود. لذا کلیه عواقب اتصال محصولات برقی با ولتاژهایی به غیر از آنچه روی محصول یا بسته بندی محصول درج شده باشد به عهده مشتری است و خرابی و سوختگی به دلایل فوق، شامل برگشت کالا نمی شود.
 • ملاک تشخیص برای وجود ایراد در محصولات، نظر کارشناسان خدمات پس از فروش و قوانین برگشت از فروش آی مازون می باشد. آی مازون پس از 1 هفته ی کاری بعد از دریافت کالا از مشتری، نتیجه ی بررسی های کارشناسی را به مشتری اعلام خواهد کرد.
 • ویژگی های درج شده برای هر محصول (مانند محصولات آرایشی و بهداشتی) در سایت آمازون، صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره تخصصی ندارد. خریدار می بایست در صورت تمایل قبل از اقدام برای خرید کالا نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص معتمد اقدام نماید. همچنین آی مازون مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات درج شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالا می باشد.
 • درخواست مرجوعی کفش و پوشاک تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که این محصولات فقط تست شده و همچنان در وضعیت اولیه و نو باشند. ضروری است روی پوشاک هیچ گونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ‌پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشند. (توجه شود کالای خواب، لباس راحتی، لباس زیر، جوراب، مایو و لباس کودک و نوزاد شامل برگشت کالا نمی شود.
 • پس از بررسی کالای مرجوعی توسط واحد خدمات پس از فروش آی مازون، در صورتی که کالا خارج از ضوابط آی مازون مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، مجددا برای مشتری ارسال می‌گردد. در صورت استنکاف مشتری از تحویل گرفتن کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه در انبار آی مازون نگهداری می شود و پس از اتمام این مهلت، آی مازون در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن مسئولیتی نخواهد داشت.
 • کفش ها در شرایطی که زیره کفش سالم و تمیزبوده، خط خوردگی و تا شدگی و از بین رفتن بوی طبیعی کفش اتفاق نیفتاده باشد، قابل تعویض هستند.
 • بر اساس استانداردهای خرید و فروش آنلاین در اقتصاد بین الملل، آی مازون متذکر می شود در صورتی که معیوبی کالا اثبات نشود، کلیهٔ هزینه های بازگشت کالا به عهده خریدار محترم است.
 •  آی مازون اعلام می نماید که واحد پولی این فروشگاه، ریال رایج ایران است و در صورت بروز هرگونه اشکال و پذیرش برگشت از فروش، تنها وجه ریالی واریز شده توسط مشتری مسترد خواهد شد.
 • لوازم آرایشی و بهداشتی (مثل: عطر، ادکلن ، کرم و …) در صورتی که در وضعیت پلمپ و آسیب ندیده باشند، قابل تعویض هستند.
 • پس از اثبات معیوبی کالا، برای بازگرداندن آن از پست پیشتاز استفاده نمایید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است. ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست ایران، مورد تایید بوده و وجه به حساب مشتری واریز می‌شود. از آن جا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به همراه بسته ارسال نمایید.
 • با توجه به این که سفارشات مشتریان آی مازون از آمازون به صورت انبوه به ایران ارسال می شود، ممکن است جلد، کاور و بسته بندی برخی از محصولات با آسیب دیدگی مواجه شوند که این محصولات قابل بازگشت نمی باشند. همچنین کلیه ی کالاهای خریداری شده از آی مازون پس از بسته بندی مجدد به مشتری ارسال می شود. لذا بسته بندی محصولاتی که دریافت می کنید، بسته بندی منحصربه فرد آی مازون است.
 • چنانچه ثبت سفارش کالا در سایت آمازون توسط واحد فروش آی مازون به درستی انجام شده باشد و فروشنده کالای دیگری را به اشتباه ارسال کند، آی مازون مسئولیت این اشتباه آمازون را به عهده می گیرد. بنابراین نسبت به تهیه ی کالای جایگزین اقدام می نماید. چنانچه به هر دلیلی تهیه ی کالای مورد نظر مشتری میسر نگردد آی مازون وجه پرداختی مشتری را عودت خواهد داد.
 • از آنجایی که در سایت آی مازون کاربران، انتخاب کننده ی محصولات هستند و آی مازون هیچ گونه نظر مشورتی و تخصصی در مورد انتخاب و نحوه ی استفاده از محصولات ندارد، در صورت عدم اطلاع یا ناتوانی مشتری در استفاده صحیح از محصولات آرایشی، بهداشتی و نتیجتا بروز خسارت احتمالی نسبت به خود (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات، از کارافتادگی هر کدام از ارگان های بدن و …)، تمامی مسئولیت ‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه آی مازون در این خصوص هیچ گونه تعهدی نخواهد داشت.
 • در صورت عدم تحویل کالا به مشتری در زمان تحویل مقرر، چنانچه موجودی کالا به پایان رسیده باشد و یا قیمت کالا تغییر کرده باشد، آی مازون متعهد است مجددا کالا را برای مشتری خریداری نماید و یا وجه پرداختی مشتری (مبلغ ریالی واریز شده توسط مشتری و درج شده در فاکتور) را عودت دهد.

(خرید از آمازون – آمازون ایران)

درباره‌ی iymazonAdmin

همچنین ببینید

سایت آمازون

خرید فلاسک از آمازون

گاهی آماده‌سازی پیاپی چای در محیط کار یا پیک‌نیک و مسافرت‌های طولانی سخت و ازاردهندست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *