خرید آکواریوم از آمازون

اکواریوم را بسیاری از افراد در سراسر جهان به عنوان یک وسیله زینتی و دکوراتیو در منزل و یا محیط دفتر کار استفاده میکنند و افراد زیادی گزینه های مختلفی برای تهیه اکواریوم دارند از جمله “خرید اکواریوم از آمازون” نام دیگر اکواریوم، آبزی‌دان میباشد و در واقع یک محیطی مصنوعی برای نگهداری آبزیان و خصوصا آبزیان زینتی میباشد که تنوع زیادی برای “خرید اکواریوم از آمازون” وجود دارد.

آکواریوم

جالب است بدانید که کلمه “آکواریوم” ، توسط شخصی به نام فیلیپ هنری گوس ، طبیعت شناس اهل انگلیس به کار برده شد و این کلمه از ترکیب aqua ، به معنی آب و پسوند -arium ، به معنی “مکانی برای ارتباط” ایجاد شده است.

به طور کلی آکواریومها، یک ظرف عموما شیشه‌ای و شفاف هستند که در آن گیاهان و جانوران آبزی (معمولاً ماهی‌ها) نگه داشته می‌شوند و با طرحها و رنگهای مختلفی تولید و برای “خرید مستقیم از آمازون در ایران” نیز قابل دسترس میباشد.

خرید از آمازون در ایران
خرید از آمازون در ایران

نگهداری بی مهرگان

البته اکواریومها صرفا برای نگهداری ماهی نیستتد و در مواقع بسیاری برای نگهداری بی مهرگان ، دوزیستان ، خزندگان آبزی ، مانند لاک پشت ها و گیاهان آبزی و … نیز استفاده میشود و شما پیش از “خرید اکواریوم از آمازون” باید مشخصات مربوط به اکواریوم را بررسی کنید.

برخی افراد صاحب نظر در زمینه شیمی و زیست توضیح داده اند که “گیاهان اضافه شده به آب در یک ظرف ، اکسیژن کافی برای حمایت از حیوانات را می دهند ، به شرطی که تعداد حیوانات خیلی زیاد نشود”.

این جمله بالا توضیح کلی از عملکرد ساده اوکواریوم ها میباشد.

برخی ویژگی ها

قبل از اینکه به “خرید اکواریوم از آمازون” یا “خرید مستقیم از آمازون در ایران” اقدام کنید باید در نظر داشته باشید که اکواریوم ها را بر اساس برخی ویژگی ها طبقه بندی میکنند از جمله اینکه آب شیرین باشد یا شور و یا اینکه دما آب گرم باشد یا سرد و همچنین  نوع جانوری که در اکواریوم میخواهد زیست کند.

این مواردی که گفته شد در انتخاب مناسب برای “خرید اکواریوم از آمازون” و یا “خرید مستقیم از آمازون در ایران” تاثیر مستقیم دارند.

معیارهای انتخاب اکواریوم

همانطور که گفته شد یکی از معیارهای انتخاب اکواریوم نوع آب اعم از آب شیرین یا شور میباشد.

خرید از آمازون در ایران
خرید از آمازون در ایران

به عنوان مثال برخی از ماهیان آب شیرین عبارتند از:

گلدفیش، آنجل، گوپی، مولی، دم شمشیری، سیچلاید، دیسکاس، تایگر، بارب، شارک، گورامی، فایتر، اسکار، پنگوسی، نایف، سیلور، آروانا، اسکات، پیرانا، کریدوراس

اگر شما هر کدام از این ماهی هایی که در بالا گفته شد بخواهید برای اکواریوم استفاده کنید باید هنگام “خرید اکواریوم از آمازون” و یا “خرید مستقیم از آمازون در ایران” اکواریوم ویژه اب شیرین را انتخاب و تهیه کنید.

ماهی های آب شور

در نظر داشته باشید که ماهی های آب شور زیباتر از ماهی های اب شیرین هستند. ولی نگهداری ماهی های اب شور به مراتب سخت تر از ماهی های اب شیرین است بنابراین ابتدا باید اطلاعات لازم برای نگهداری ماهی ها را داشته باشید و سپس به خرید اکواریوم اقدام نمایید.

در ادامه با برخی دیگر از گونه های مختلف ماهی ها که در اکواریوم از انها استفاده میشود اشاره میکنیم:

 

گونه ای از ماهی ها گوشتخوار هستند و برخی از این ماهی ها که از پروتئین برای تغذیه و رشد خود استفاده می‌کنند عبارتند از:

اسکار، نایف، سیچیلاید، پرت و پنگوسی.

‏از ویژگی رفتاری این نوع ماهی ها این است که در صورتی که ماهی دیگری در دهانش جا بشود قطعاً آن را خواهد بلعید!

برخی از گونه های ماهی گیاه خوار هستند و از گیاهان برای تغذیه و رشد خود استفاده می‌کنند.

برخی از ماهی های گیاه خوار عبارتند از:

گوپی، گورامی و مولی.

‏از ویژگی های رفتاری ماهی های گیاه خوار اینست که، در تمام روز مشغول چریدن در میان گیاهان آبزی و جلبک‌های دریایی هستند و با استفاده از گیاهان و جلبک‌ها می‌توانند تغذیه کنند.

در سایت آمازون امارات، بیش از ۶۰ هزار نوع اکواریوم موجود است و تقریبا با تمامی سلیقه های مختلف سازگار است و شما برای خرید مستقیم از آمازون در ایران” نیز محدودیتی نخواهید داشت.

برخی از برندهای معتبر در زمینه اکواریوم را در ادامه اشاره میکنیم:

  • Gluckluz
  • JBL
  • Sera
  • Boyu
  • OCGIG

 

البته برندهای زیادی برای “خرید اکواریوم از آمازون” وجود دارد و ما صرفا به چند نمونه اشاره کردیم.

ثبت سفارش و خرید از سایت آمازون

برای مشاهده محصولات آمازون کافیست به سایت www.amazon.com مراجعه کنید و برای ثبت سفارش خود لینک محصول را به سایت www.iymazon.com منتقل کنید و محصول خود را سفارش دهید.

درباره‌ی iymazonAdmin

همچنین ببینید

خرید از آمازون

خرید لوازم صخره نوردی و کوهنوردی از آمازون

برای انجام این فعالیت ها شما احتیاج به تجهیزات و ابزار خاصی احتیاج دارید که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *