خرید کابل از آمازون

کابلها در شهر و ساختمان و در تجهیرات مختلف برقی و الکترونیکی کاربرد گسترده ای دارند و به عنوان یک تعریف کلی باید گفت که کابل ها در واقع از کنار هم قرار گرفتن یک یا چند سیم تشکیل شده اند و انواع مختلف این محصول برای “خرید از آمازون” و “خرید کابل از آمازون” در دسترس شماست.

کابلها به طور معمول دارای سه بخش هستند که عبارت است از:

  • رسانا
  • عایق
  • محافظ کابل ها

 

کاربرد کابلها

شاید تصور کنید که از کابل فقط برای جریان برق استفاده میشود اما برخی از کابلها مصارف دیگری نیز دارند از جمله کابل بوکسل.

کاربرد کابلهای بوکسل در امور مکانیکی و برای حمل اشیا و بالا کشیدن آنها استفاده می کنند، به این نوع کابل، کابل مکانیکی یا سیم بکسل نیز می گویند

سیم بکسل در واقع همان طناب ولی با جنس فولاد است و عموما  از ترکیب سه بخش مختلف به اسم مغذی، لایه سیم و سیم ایجاد می شود.

سیم بکسل

از تابیده شدن چند عدد سیم به دور هم، لایه سیم یا همان رشته سیم ایجاد می شود، و از تابیده شدن رشته سیم ها به دور مغزی که در مرکز قرار گرفته است، سیم بکسل تشکیل می شود. در ساخت سیم بکسل از سیم هایی با جنس استیل و فولادی براساس نوع کاربرد و شرایط محیطی که قرار است در آنجا مورد استفاده قرار بگیرد، می توان استفاده کرد. قبل از اختراع این وسیله پرکاربرد از طناب و زنجیر برای بالا بردن و حرکت در صنایع استفاده می شد.

سیم بوکسل های مختلفی برای “خرید از آمازون” موجود است و شما بر اساس نیازتان میتوانید به “خرید کابل از آمازون” از جمله کابل بوکسل اقدام نمایید.

کابل کواکسیال

کابلهایی که بیشتر ما خصوصا برای تلویزیون از آن استفاده کرده ایم کابل کواکسیال میباشد.

این کابلها به دو نوع تقسیم میشوند به نام های:

  • تین نت
  • تیک نت

عمده تفاوت این دو نوع کابل در قطر و ضخامت آنهاست.

کابل تین نت نازک و کابل تیک نت ضخیم میباشد.

به طور کلی کابلهای کوآکسیال با مغزیِ رسانایی که در داخل خود دارد و با پوشش نارسانایی محصور شده‌ است.

روی این لایهٔ منعطف نیز لایهٔ رسانای نازکی که برای انعطاف بیشتر به هم بافته شده‌است، قرار دارد؛ هدف از این لایه رسانای خارجی جلوگیری از نفوذ نویز‌های محیطِ اطرافِ کابل می‌باشد. همهٔ این اجزا، در داخل عایق دیگری محصور شده‌اند.

سایر کابلها

یکی از بخشهایی که از کابلها استفاده ویژه ای میشود بخش شبکه میباشد.

کابلهای مورد استفاده در این بخش شامل کابل utp، stp ، فیبر نوری و … میباشد که بخش بزرگی از دنیای اینترنت و شبکه به این کابلها وابستگی زیادی دارند و در مقاله های قبل تا حدودی به آنها پرداخته ایم و انواع مختلف این کابلها هنگام “خرید کابل از آمازون” در دسترس شماست.

خرید مستقیم از آمازون
خرید مستقیم از آمازون

تشخیص کیفیت کابل

پیش از “خرید کابل از آمازون” نکاتی را میتوانید در نظر داشته باشید تا هنگام “خرید از آمازون” انتخاب مناسبی داشته باشید.

۱)یکی از نکات مهم در کیفیت کابل مربوط به قطر عایق آن است زیرا قطر زیاد عایق یا غلاف سیم وکابل دلیلی مبنی بر مرغوب بودن آن محصول نیست متأسفانه برخی از تولیدکنندگان با کاستن از وزن مس لازم در سیم و کابل (با کاستن تعداد رشته‌های مس یا قطر رشته‌های مس) و افزودن به قطر عایق یا غلاف سبب می‌شوند وزن محصول مناسب به نظر برسد اما این محصول قابلیت استفاده برای مورد طراحی شده را نخواهد داشت و در صورت استفاده سبب بروز آتش‌سوزی یا مشکلات دیگر می‌شود.

۲)یک کابل با کیفیت باید سطح بیرونی صاف و فاقد هرگونه فرورفتگی و برجستگی داشته باشد

۳)وقتی که شما برای سنجش کیفیت توسط سیم چین یا تیغه، کابل را از مقطع برش میدهید باید قسمت هادی (مس) در مرکز عایق قرار گرفته باشد.

با توجه به موارد اشاره شده در هنگام “خرید کابل از آمازون” انتخاب بهتری میتوانید داشته باشید.

خرید مستقیم از آمازون
خرید مستقیم از آمازون

کابلها در آمازون

در سایت آمازون بیش از ۴۰ هزار نوع محصول مرتبط با کابل اعم از کابل شبکه و غیر شبکه موجود است و این حد از تنوع نیاز افراد مختلف در صنایع گوناگون را رفع میکند و یکی از دلایل “خرید از آمازون” تنوع محصولات است ضمن اینکه کیفیت و اصالت محصول نیز در محبوبیت آمازون موثر بوده است.

ثبت سفارش و خرید کابل از آمازون

شما در هر لحظه از شبانه روز ضمن اینکه میتوانید به “خرید کابل از آمازون” بپردازید، خرید خود را با کمترین هزینه گمرک و با ارسال رایگان درب منزل تحویل میگیرید.

برای ثبت سفارش و خرید از سایت آمازون به www.amazon.com مراجعه نمایید. محصولات خود را در آی مازون | آمازون ایران به ثبت برسانید.

مشاهده محصولات بیشتر در وبلاگ آی مازون.

درباره‌ی iymazonAdmin

همچنین ببینید

خرید محصولات آمازون

خرید قاب عکس از آمازون

تابلو عکس به دلیل آنکه محیط زیبایی را برای خانه و اداره ایجاد میکند از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *